להתחברות

קורס דאגה איכפתית

הילד והגלידה | עמוד דיון

In order to view the discussion -please log in.

תגובות אחרונות

user profile image
קבוצת האדומים
20.03.2019 18:46

כן, בגן של רותם יש ילד שהגיע אחרי 4 ימים עם אותו איפור שהיא איפרה אותו בגן במסגרת אירועי פורים. רותם דיברה עם האמא ואמרה לה שרצוי לשטוף את הפנים כי הילד נראה מוזנח ולטובתו כי זה לא בריא. האמא ענתה שהוא לא מסכים להתקלח והיא וויתרה לו פעם אחת ומאז הוא עדיין לא מסכים ובוכה בהיסטריה.  

user profile image
קבוצת האדומים
20.03.2019 18:44
אנחנו לא מסכימות בכלל. לדעתנו, נודינגס מתעלמת לחלוטין מהצורך בחוקים וגבולות בחינוך ילדים, זהו צורך משמעותי לשם ההתפתחות של הילד במגוון סיטואציות ונורמות חברתיות. בנוסף, אנחנו לא מאמינות שאפשר לצפות מילד לגדול להיות אדם מוסרי אם אנחנו לא עוזרים לו ללמוד ולהתחנך לכך ולהראות לו כיצד. נודינגס טוענת גם שהפרת החוק כדי שהילד ירגיש חשוב לא יוביל אותו להיות מפונק ולחזור על עצמו – לא מסכימות איתה, אנחנו חושבות שלמידת דחיית סיפוקים חזקה יותר בתוך גבולות ברורים אל מול הפרות של החוק באופן מיוחד וספציפי ולהסביר מדוע החוק בוטל או השתנה עקב משהו מסוים. חופש בתוך גבולות.
user profile image
קבוצת האדומים
20.03.2019 18:37

גישת האתיקה האכפתיות מבטלת את החוקים והגבולות שחיוניים מאוד להתפתחות הילד להיות אדם מוסרי ופועל לפי חוקים ונורמות מסוימות. גישת האתיקה האכפתית מתייחסת אך ורק לרגשותיו של הילד בסיטואציה זו והרצון לטובת הילד ולהתסכל על המצב דרך העיניים שלו מבלי להתייחס להשלכות, בשונה מהגישת של תיאוריית המוסר שמבוססת על עקרונות וחוקים שחשוב לשמור עליהם על מנת ללמד את הילד גבולות וחוקים שתואמים את דרך החינוך כדי שיגדל להיות אדם מוסרי.

user profile image
קבוצת האדומים
20.03.2019 18:32

הגישה האתיקת האכפתיות היא להתייחס לרגשותיו של הילד ולא לתת חשיבות לחוקים. ייתכן והילד רוצה להרגיש שהוא יותר חשוב מהחוק או שהוא פשוט רוצה לשבור את החוק. נודיגנס טוענת כי בדרך זו שאנו מסתכלים על הסטיאוציה דרך העיניים של הילד ואנחנו חושבים שאולי אנחנו פועלים באופן נוקשה מדי אפשר לעגל את הפינות ולוותר בפעם הזו וכך הוא לא ירגיש מבוטל ולא יהפוך להיות מפונק.

user profile image
קבוצת האדומים
20.03.2019 18:16
אמא וילד – הילד מבקש גלידת תות לפני ארוחת ערב

הדילמה – האם לתת לילד את הגלידה לפני ארוחת ערב?

האם לתת לו גלידה לפני ארוחת ערב זה שבירת הקו המנחה בחינוך הילד או שאפשר לעגל את הפינה הזו באופן חד פעמי?

 

מקורות קשורים

חברי בית המדרש